Sakarya Mimarlık | Karaaslan Mimarlık Ofisi

HakkımızdaKaraaslan Mimarlık Ofisi 2016 yılında Mimar Mustafa KARAASLAN tarafından kurulmuştur. Başlangıçta sadece mimari proje çizimi yapan ofis, İç Mimar Kübra KARAASLAN ve İnşaat Mühendisi Burak KARAASLAN’ın da katılımıyla birlikte mimari tasarım, iç mimarlık hizmetleri, inşaat mühendisliği, proje yönetimi, kişiye/projeye özel mobilya ve ahşap üretimi, anahtar teslim villa, bina ve iş yeri teslimi, yatırım danışmanlığı gibi alanlarda da hizmet vermeye başlamıştır.


Karaaslan Mimarlık Ofisi’nin başarıyla altından kalktığı ilk büyük proje Serdivan’da inşa edilen 38 ofis ve 11 dükkandan oluşan Payitaht 54 İş Merkezi’nin anahtar teslim projesinin teslim edilmesidir. Ayrıca Serdivan’da lüks villa ve apartman dairesi, Sapanca’da bulunan 10 odalı View Butik Otel mimari çiziminden inşaat sürecinin sona ermesine kadar Karaaslan Mimarlık tarafından yapılmıştır. Erenler de yapımı devam eden Galericiler Sitesi, Sakarya Yeni Dünya Vakfı Eğitim Merkezi, Aysun Estetik Merkezi, Kuaför Aysel Güç yine Karaaslan Mimarlık Ofisi tarafından projelendirilmiş çalışmalardır.

Öte yandan Karaaslan Mimarlık Ofisi’nin bilgi ve tecrübelerini devraldıkları aile büyükleri Adapazarı’nda bulunan ve 5000 m2 büyüklüğe sahip Kraas Alışveriş Merkezi, 10000 m2 büyüklükteki Ender Mağazaları, 93 odalı ve 5 yıldızlı Ramada Sakarya Oteli ve çok sayıda villa/konut projesinin inşaatını tamamlamıştır.


Bu çerçevede Karaaslan Mimarlık sahip olduğu bilgi ve tecrübeyle başta Sakarya olmak üzere tüm Türkiye'de ve yurtdışında müşterilerinin istekleri doğrultusunda nitelikli, estetik, verimli ve fonksiyonel tasarım projeleri yapmaktadır.